Olympische Spelen (Alleen de gouden medailles worden aangegeven. 'We' wonnen er 15 van de 93)

Jaar Plaats 500 m 1000 m 1500 m 5000 m 10000 m
1924 Chamonix Charles Jewtraw (USA)   Clas Thunberg (FIN) Clas Thunberg (FIN) Julius Skutnabb (FIN)
1928 St. Moritz Thunberg (F)/Evensen (N) Clas Thunberg (FIN)  Ivar Ballangrud (NOO) geen winnaar
1932 Lake Placid Jack Shea (USA) Jack Shea (USA) Irving Jaffee (USA) Irving Jaffee (USA)
1936 Garmisch-P. Ivar Ballangrud (NOO) Charles Mathiesen (NOO) Ivar Ballangrud (NOO) Ivar Ballangrud (NOO)
1948 St. Moritz Finn Helgesen (NOO) Sverre Farstad (NOO) Reidar Liaklev (NOO) Åke Seyffarth (NOO)
1952 Oslo Kenneth Henry (USA) Hjalmar Andersen (NOO) Hjalmar Andersen (NOO) Hjalmar Andersen (NOO)
1956 Cortina Evgenij Grisjin (RUS) Grisjin (R)/Michailov (R) Boris Sjilkov (RUS) Sigvard Ericsson (ZWE)
1960 Squaw Valley Evgenij Grisjin (RUS) Aas (N)/Grisjin (R) Viktor Kositsjkin (RUS) Knut Johannesen (NOO)
1964 Innsbruck Terry McDermott (USA) Ants Antson (RUS) Knut Johannesen (NOO)  Johnny Nilsson (ZWE)
1968 Grenoble Erhard Keller (DUI) Kees Verkerk Fred-Anton Maier (NOO) Johnny Höglin (ZWE)
1972 Sapporo Erhard Keller (DUI) Ard Schenk Ard Schenk Ard Schenk
1976 Innsbruck Evgenij Kulikov (RUS) Peter Mueller (USA) Jan-Egil Storholt (NOO) Fred-Anton Maier (NOO) Piet Kleine
1980 Lake Placid Eric Heiden (USA) Eric Heiden (USA) Eric Heiden (USA) Eric Heiden (USA) Eric Heiden (USA)
1984 Sarajevo Sergej Fokitsjev (RUS) Gaétan Boucher (CAN) Gaétan Boucher (CAN) Thomas Gustafson (ZWE) Igor Malkov (RUS)
1988 Calgary Uwe-Jens Mey (DUI) Nikolaj Guljaev (RUS) André Hoffmann (DUI) Thomas Gustafson (ZWE) Thomas Gustafson (ZWE)
1992 Albertville Uwe-Jens Mey (DUI)  Olaf Zinke (DUI) Johann-Olav Koss (NOO) Geir Karlstad (NOO) Bart Veldkamp
1994 Lillehammer Aleksandr Golubjov (RUS) Dan Jansen (USA)  Johann-Olav Koss (NOO) Johann-Olav Koss (NOO) Johann-Olav Koss (NOO)
1998 Nagano Hiroyasu Shimizu (JAP) Ids Postma Ådne Søndrål (NOO) Gianni Romme Gianni Romme
2002 Salt Lake City Casey FitzRandolph (USA) Gerard van Velde Derek Parra (USA) Jochem Uytdehaage Jochem Uytdehaage
2006 Turijn Joey Cheek (USA) Shani Davis (USA) Enrico Fabris (ITA) Chad Hedrick(USA) Bob de Jong
2010 Vancouver Tae-Bum Mo (KOR) Shani Davis (USA) Mark Tuitert Sven Kramer Seu-Hun Li( KOR)

WK Afstanden (De WK Afstanden worden gereden sinds 1996. Vanaf 2002 worden geen WK Afstanden gereden in een Olympisch jaar. Hier behaalden 'we' 31 van de 60 eerste plaatsen.)

Het mag toch wel opmerkelijk genoemd worden dat in de afgelopen vijftien jaar de 10000 m altijd is gewonnen door een Nederlander en de 500 m nog nooit. Van de 32 gouden medailles (sinds 1924) op de 10000 m gingen er 18 (= 56,3%) naar een Nederlander. Gianni Romme won er 5, Bob de Jong 4, Sven Kramer 3. Deze drie samen namen al 37,5% van al het goud op deze afstand op wereldniveau voor hun rekening.

 

Jaar Plaats 500 m 1000 m 1500 m 5000 m 10000 m
1996 Hamar Hiroyasu Shimizu (JAP) Sergej Klevtsjenja (RUS)  Jeroen Straathof Ids Postma Gianni Romme
1997 Warschau Manibu Horii (JAP) Ådne Søndrål (NOO)  Rintje Ritsma Rintje Ritsma Gianni Romme
1998 Calgary Hiroyasu Shimizu (JAP) Sylvain Bouchard (CAN)  Ådne Søndrål (NOO)  Gianni Romme Gianni Romme
1999 Heerenveen Hiroyasu Shimizu (JAP) Jan Bos Ids Postma Gianni Romme Bob de Jong
2000 Nagano Hiroyasu Shimizu (JAP) Ådne Søndrål (NOO)  Ids Postma Gianni Romme Gianni Romme
2001 Salt Lake City Hiroyasu Shimizu (JAP) J. Wotherspoon (CAN)   Ådne Søndrål (NOO)  Bob de Jong Carl Verheijen
2003 Berlijn Jeremy Wotherspoon (CAN)  Erben Wennemars Erben Wennemars Jochem Uytdehaage Bob de Jong
2004 Seoul Jeremy Wotherspoon (CAN)  Erben Wennemars Shani Davis (USA) Chad Hedrick (USA) Carl Verheijen
2005 Inzell Joji Kato (JAP) Even Wetten (NOO)  Rune Stordal (NOO)  Chad Hedrick (USA) Bob de Jong
2007 Salt Lake City Kang-Seok Li (KOR) Shani Davis (USA)  Shani Davis (USA) Sven Kramer Sven Kramer
2008 Nagano Jeremy Wotherspoon (CAN)  Shani Davis (USA)  Denny Morrison (CAN) Sven Kramer Sven Kramer
2009 Richmond Kang-Seok Lee (KOR) Trevor Marsicano (USA) Shani Davis (USA) Sven Kramer Sven Kramer
2011 Inzel Kyou-Hyuk Lee (KOR) Shani Davis (USA)  Håvard Bøkko Bob de Jong Bob de Jong


NK Afstanden

Jaar en plaats 500 m 1000 m 1500 m 5000 m 10000 m
1987 Utrecht Menno Boelsma Bauke Jonkman Leo Visser Hein Vergeer Robert Vunderink
1988 Heerenveen Maarten Noyens Jan Ykema Leo Visser Gerard Kemkers Leo Visser
1989 Heerenveen Jan Ykema Maarten Noyens Anne Jan Portijk Gerard Kemkers Robert Vunderink
    Jan Ykema      
1990 Heerenveen Arie Loef Arie Loef Ben van der Burg Ben van der Burg Thomas Bos
1991 Den Haag Gerard van Velde Gerard van Velde Leo Visser Bart Veldkamp Bart Veldkamp
1992 Heerenveen Gerard van Velde Falko Zandstra Rintje Ritsma Bart Veldkamp Bart Veldkamp
1993 Deventer Gerard van Velde Marco Groeneveld Rintje Ritsma Rintje Ritsma Falko Zandstra
1994 Heerenveen Gerard van Velde Gerard van Velde Rintje Ritsma Rintje Ritsma Falko Zandstra
1995 Den Haag Gerard van Velde Gerard van Velde Falko Zandstra Rintje Ritsma Rintje Ritsma
1996 Groningen Gerard van Velde Gerard van Velde Rintje Ritsma Gianni Romme Bob de Jong
1997 Den Haag Andries Kramer Erben Wennemars Gijs Buitelaar Berry Rohling Berry Rohling
1998 Heerenveen Jan Bos Jan Bos Rintje Ritsma Rintje Ritsma Bob de Jong
    Erben Wennemars      
1999 Groningen Jan Bos Jakko Jan Leeuwangh Rintje Ritsma Gianni Romme Bob de Jong
2000 Deventer Erben Wennemars Erben Wennemars Martin Hersman Bob de Jong Jochem Uytdehaage
2001 Den Haag Erben Wennemars Erben Wennemars Gianni Romme Gianni Romme Carl Verheijen
2002 Groningen Jan Bos Jan Bos Martin Hersman Gianni Romme Casper Helling
2003 Utrecht Erben Wennemars Erben Wennemars Erben Wennemars Gianni Romme Henk Angenent
2004 Heerenveen Gerard van Velde Erben Wennemars Erben Wennemars Carl Verheijen Jochem Uytdehaage
2005 Assen Gerard van Velde Beorn Nijenhuis Beorn Nijenhuis Bob de Jong Bob de Jong
2006 Heerenveen Jan Bos Jan Bos Jan Bos Carl Verheijen Carl Verheijen
2007 Assen Jan Bos Jan Bos Sven Kramer Sven Kramer Sven Kramer
2008 Heerenveen Jan Smeekens Simon Kuipers Simon Kuipers Sven Kramer Sven kramer
2009 Heerenveen Jan Smeekens Stefan Groothuis Sven Kramer Sven Kramer Sven kramer
2010 Heerenveen Jan Smeekens Stefan Groothuis Rhian Ket Sven Kramer Sven Kramer
2011 Heerenveen Ronald Mulder Simon Kuipers Simon Kuipers Bob de Vries Bob de Jong